نماد اعتماد الکترونیکی
گالری قرآن آموزان93
آخرین عناوین
آمار بازدیدکنندکان

بازدید امروز : 140

بازدید دیروز : 44

بازدید هفتگی : 1861

بازدید ماهانه : 4309

کل بازديد سایت : 1091584

بازديدکنندگان آنلاین : 0

کد خبر: 2324
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
01/12/1396
شمع خموش ما را ، از خانه بردند
تابوت مادرم را شبانه بردند
مدینه در نوای أمن یجیب است
مادر به خانه برگرد ،بابا غریب است
شهر مدینه دگر، زهرا ندارد
باغی که گل ندارد، صفا ندارد

درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا ‌‌(س) روایات مختلف است اما در میان علمای شیعه، دو تاریخ مشهور و مقبول است: یکی ۷۵ روز بعد از رحلت پیامبر ‌(ص) و دیگری ۹۵ روز بعد از رحلت پیامبر. بر همین اساس دهه فاطمیه اول و دهه فاطمیه دوم به وجود آمده است که فاصله میان این دو روایت می باشد.

با توجه به رحلت پیامبر اسلام ‌(ص) در بیست و هشتم صفر، بنا به روایت ۷۵ روز، در مورخه سیزدهم تا پانزدهم جمادی الاول سال یازدهم هجرت، شهادت حضرت زهرا ‌‌(س) است و این ایام را فاطمیه اول می‌ خوانند اما بنا به روایت ۹۵ روز، شهادت حضرت‌‌ زهرا (س) در سوم تا پنجم جمادی الثانی سال یازدهم هجرت است و این ایام را فاطمیه دوم می‌ خوانند.

بنابراین به دهه دوم جمادی الاول، از دهم تا بیستم جمادی الاول که بنابر قول ۷۵روز، شهادت آن بانوی بزرگوار در آن واقع شده است دهه فاطمیه اول و به دهه اول جمادی الثانی از اول تا دهم جمادی الثانی، که طبق قول ۹۵روز، شهادت حضرت زهرا‌‌ (س) در آن واقع شده است، دهه فاطمیه دوم گفته می شود.

مراسم شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در مهد قرآنی حضرت علی اصغر برگزار گردید و نوگلهای این مهد با سیره و منش این بانوی بزرگوار آشنا گردیدند .


ارسال نظر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روند ساخت مجتمع
سایر خبرها
پرداخت آنلاین
حدیث تصادفی
اوقات شرعی