کامپیوتری هفت

برگزاری مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در مهد قرآنی حضرت علی اصغر علیه السلام وابسته به دارالقرآن کوثر ولایت

درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا ‌‌(س) روایات مختلف است اما در میان علمای شیعه، دو تاریخ مشهور و مقبول است: یکی ۷۵ روز بعد از رحلت پیامبر ‌(ص) و دیگری ۹۵ روز بعد از رحلت پیامبر. بر همین اساس دهه فاطمیه اول و دهه فاطمیه دوم به وجود آمده است که فاصله میان این دو روایت می باشد.

با توجه به رحلت پیامبر اسلام ‌(ص) در بیست و هشتم صفر، بنا به روایت ۷۵ روز، در مورخه سیزدهم تا پانزدهم جمادی الاول سال یازدهم هجرت، شهادت حضرت زهرا ‌‌(س) است و این ایام را فاطمیه اول می‌ خوانند اما بنا به روایت ۹۵ روز، شهادت حضرت‌‌ زهرا (س) در سوم تا پنجم جمادی الثانی سال یازدهم هجرت است و این ایام را فاطمیه دوم می‌ خوانند.

بنابراین به دهه دوم جمادی الاول، از دهم تا بیستم جمادی الاول که بنابر قول ۷۵روز، شهادت آن بانوی بزرگوار در آن واقع شده است دهه فاطمیه اول و به دهه اول جمادی الثانی از اول تا دهم جمادی الثانی، که طبق قول ۹۵روز، شهادت حضرت زهرا‌‌ (س) در آن واقع شده است، دهه فاطمیه دوم گفته می شود.

مراسم شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در مهد قرآنی حضرت علی اصغر برگزار گردید و نوگلهای این مهد با سیره و منش این بانوی بزرگوار آشنا گردیدند .

مطلب پیشنهادی

برگزاری محفل قرآنی دارالقرآن کوثر ولایت ویژه خواهران در آستان مقدس امامزاده عبدالله علیها السلام

محفلی قرآنی با حضور پرشور دوستداران قرآن چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۱/۲۵در آستان مقدس امامزاده عبدالله از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.