کامپیوتری هفت

رمضان المبارک ماه تزکیه و تهذیب نفس است

به گزارش بافق نیوز، حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: ماه‌ رمضان بهار قرآن و بهترین فرصت برای تزکیه نفس و پاکی روح انسان از آلودگی هاست .

 

امام جمعه بافق رستگاری دنیا و آخرت در گروی تزکیه نفس دانست و افزود: باید در ماه مبارک رمضان با تلاوت قرآن و برگزاری مراسم دعا و نیایش به درگاه باریتعالی از درگاهش طلب مغفرت و آمرزش گناهان کنیم.

 

وی به رابطه عمیق ماه رحمت الهی و مسجد اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان مساجد همچون ستاره‌ای درخشان می‌درخشند و مسلمانان بیش از زمان‌های دیگر جذب معنویت آنها برای تلاوت قرآن، ذکر دعا و طلب مغفرت می‌شوند.

 

حجت الاسلام سلیمانی اظهار داشت: درهای رحمت الهی، اجابت دعا، بهشت و رضوان الهی در این ماه به روی مسلمانان گشوده می‌شود و مسجد مکان باز شدن این درها است.

 

وی با ابراز تاسف گفت: عده‌ای ماه مبارک رمضان را درک می‌کنند اما سود و بهره‌ای از آن نمی‌برند و مورد رحمت و مغفرت الهی قرار نمی‌گیرند این افراد گرچه الحمدا… در شهرستان ما تعدادشان اندک است ولی همین تعداد کم هم برکت را در جامعه کم می کند.

 

امام جمعه بافق به پاداش و ثواب خیرین مسجدساز در دنیا و آخرت اشاره کرد افزود: خداوند مسجدسازان را دوست دارد و زیر سایه عرش الهی آنها را محافظت می کند زیرا این افراد در دنیا قلبشان با مسجد گره خورده است.

 

وی با اشاره به اینکه حضور در مسجد از ارزش و فضیلت فراوانی برخوردار است گفت: با هر قدمی که به سوی مسجد برمی‌داریم گناهی از گناهان انسان محو و در‌جه‌ای به درجات شخص اضافه می‌شود.

 

امام‌ جمعه بافق با اشاره به اینکه آبادی مسجد فقط به شکل ، نما و ظاهر آن نیست تصریح کرد: مفهوم آبادی مسجد بیشتر در کثرت حضور مردم در این مکان عبادی و اجتماعی، معنا می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه رفتن به مسجد مختص ماه مبارک رمضان نیست خاطرنشان کرد: مسجد محبوترین مکان نزد خداوند است و حضور در آن یک دستاورد معنوی محسوب می‌شود بنابراین نباید دستاوردهای معنوی ماه رمضان را بعد از این ماه بزرگ از دست بدهیم.

 

امام جمعه بافق همچنین با اشاره به حضور کودکان و خردسالان در مساجد، بزرگسالان را به ایجاد فضایی زیبا، آرام بخش و دلپذیر برای این رده سنی حساس توصیه کرد.

 

حجت الاسلام سلیمانی در پایان ادامه داد: مسجد باید برای کودکان جاذبه داشته باشد و بتواند این رده سنی را به سمت مسجد جذب کند بنا براین بزرگسالان باید از برخورد تندی که ذهنیتی بد در ذهن کودکانه این عزیزان از مسجد ایجاد می کند جدا خودداری کنند.

مطلب پیشنهادی

برگزاری محفل قرآنی دارالقرآن کوثر ولایت ویژه خواهران در آستان مقدس امامزاده عبدالله علیها السلام

محفلی قرآنی با حضور پرشور دوستداران قرآن چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۱/۲۵در آستان مقدس امامزاده عبدالله از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.